Головна » 2012 » Квітень » 18 » Ефект Вавілонської вежі
13:02
Ефект Вавілонської вежі


Інвестиційний банк Barclays Capital в ході досліджень зробив дивні висновки: як виявилось, активне будівництво хмарочосів у результаті призводить до фінансової кризи.

В ході досліджень, фахівці банку Barclays Capital проаналізували ринок нерухомості і стан економіки за останніх 140 років. Результати показали, що кожного разу після бурхливого будівництва хмарочосів наставала серйозна фінансова криза.

Історичні факти невблаганні! У 1929-1931 році будівельні компанії закінчували роботу над зведенням Эмпайр Стейт Билдинг, Уолл-стріт 40 і офісу компанії Крайслер. Якраз в цей час грянула Велика Депресія. У 1970-х роках завершення будівництва Веж-Близнюків співпало з найбільшою нафтовою кризою, яка ударила по усіх фінансових галузях. Азіатська фінансова криза, що сталася в 1997 році, співпала із завершуючими стадіями будівництва Веж-близнюків Петронас в Малайзії. У 2009 році, коли будівництво найвищої будівлі у світі "Вежі Халіфа" вступило в завершуючі стадії, настав пік світової фінансової кризи, яка якраз дісталася до Об'єднаних Арабських Еміратів, де і будували хмарочос.

Ефект Вавілонської вежі є досить цікавим явищем, проте не варто вважати, що в нім замішені потойбічні сили. На думку аналітиків, причини такого взаємозв'язку цілком з'ясовні. Просто будівництво хмарочосів починається у той момент, коли в банках максимально знижуються кредитні ставки. Дешеві кредити притягають будівельні компанії, які, користуючись можливістю, беруться за втілення найграндіозніших і найдорожчих проектів. Як наслідок, спочатку на ринку нерухомості виникає дисбаланс цін і попиту, а потім в банківському секторі різко зростає кількість виплат по позиках, виникає дисбаланс, що призводить до кризи обох галузей і економіки в цілому.

Сенсаційна доповідь банку Barclays Capital повинна стурбувати в першу чергу економістів Китаю і Індії, які сьогодні переживають справжній бум будівництва хмарочосів. Наприклад, сьогодні в Китаї ведуться роботи над 53% від усіх хмарочосів, що будуються, у світі, так що є про що замислитися.

http://nowaday.biz/real-estate/effekt-vavilonskoj-bashni.html
Переглядів: 667 | Додав: statmaster | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 statmaster  
0
Перший хмарочос на території України був побудований в Києві в 1912 році. Це була 12-поверхова будівля, яку прозвали хмарочосом Гінзбурга (Червона армія підірвала його після відступу в 1941-м). На той момент це була найвища будова Російської імперії.

У 1923 році в Харкові виросла будівля Держпрому, яка мала 13 поверхів і 63 метри у висоту. За часів заходу СРСР було закінчено будівництво будівлі Обчислювального центру Аерофлоту в Києві. Його висота складає близько 120 м. Зараз в цій будівлі знаходиться Міністерство інфраструктури України.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]