Головна » 2011 » Грудень » 5 » Дівчина, як акціонерне товариство :)
21:47
Дівчина, як акціонерне товариство :)
Жінка - вона схожа на акціонерне товариство. Коли вона ще не народилася, вона є 100%-ним дочірнім підприємством своєї матері, її невід'ємною частиною. Після народження її акції розподіляються усередині холдингу, який ми називаємо сім'я. Якийсь відсоток потрапляє у володіння батьку, значний пакет (часто контрольний) залишається у матері, бабусям і дідусям також дістається доля, але частенько вони - явні міноритарії.

Поступово дівчина зростає, стає дорослою, і разом з цим шляхом додаткових емісій або просто відсудженням під час домашніх розмов переводить акції сімейного холдингу на свій баланс. І ось до кінця навчання настає золота пора IPO (initial public offering).

Як правило, в такий час дівчата не розбазарюють контрольний пакет, а продають лише невеликі його частини з метою "промацати інтерес" ринку.

Батьки можуть виступати консультантами IPO, але часто ними виявляються зріліші дівчата, що вже мають досвід первинних розміщень. Вони можуть підказати потрібний торговельний майданчик, зробити незалежну оцінку активів і порекомендувати ціну.

Перед IPO проводяться численні road-show в денс-клубах, барах, скверах і інших місцях скупчення хлопців-інвесторів. Вони, втім, теж не зацікавлені в отриманні відразу контрольного пакету.

Цікава позиція деяких великих стратегічних інвесторів на таких IPO. Вони купують опціон на купівлю контрольного пакету, отримують дивіденди протягом деякого терміну, але у результаті опціон так і залишається не виконаним.

Очевидно, такі дії мають бути покарані, але не усі емітенти готові розкрити таку інформацію, бо вона може пошкодити подальшому лістингу і ліквідності.

Після школи і приблизно до 40 років дівчата-емітенти приступають до первинного розміщення контрольного пакету своїх акцій. Проте, так просто його отримати інвестори не зможуть. Спочатку треба зібрати хоч би 1% від статутного капіталу, щоб подивитися реєстр акціонерів. Це дає зрозуміти перспективність і приблизні терміни скупки контрольного. Далі скупаєтся блокуючий пакет акцій, інвестор потрапляє в Раду Директорів і чинить вплив на фінансові і виробничі потоки емітента. Якщо емітент хороший, активно розвивається, у нього висока рентабельність і великі перспективи, то інвестор добирає акції до контрольного пакету і усі щасливі. Це вдалий розвиток подій.

На питання, скільки дивідендів повинна виплачувати жінка є багато теорій. Якщо інвестора цікавить поточний дохід, то він вибирає емітента з великими дивідендними виплатами. Проте, це призводить до скорочення капітальних вкладень в оновлення основних фондів, що в майбутньому призводить до зносу активів і як наслідок швидкого скорочення прибутку і дивідендів.

На наш погляд, дивідендна політика повинна відповідати стійкому розвитку компанії.

На ринку поширена практика перехресного володіння. Це ситуація, коли у жінки емітента є привілейовані акції, що знаходяться на руках у сторонніх акціонерів. Вони не мають права голосу, але отримують стабільні невеликі дивіденди. Тому інвестори люблять, коли у емітента немає привілейованих акцій. До речі, багато чоловіків люблять мати акції декількох емітентів в портфелі: контрольний пакет одного емітента і невеликий відсоток привілейованих акцій інших емітентів. Це один з парадоксів ринку.

Якщо IPO проходять невдало і не вдається розмістити контрольний пакет відразу, акції жінки-емітента потрапляють на біржу. Тут і починається найцікавіше.

Найбільш ліквідні жінки-емітенти торгуються на "біржах", вони пройшли лістинг, інформація про них відома інвесторам. Дані по цих компаніях можна знайти навіть в інтернеті, у них є свої сайти. Проте, це не означає, що їх акції можуть показати сильне зростання, оскільки багато хто з них переоцінений ринком. Швидше, інвестори вважають за краще спекулювати ними, уникаючи довгострокових інвестицій.

Найбільш цінними представляються папери "другого ешелону". Це якраз і є акції зростання. Про них знає лише деякий круг гравців, і вони купуються стратегічними інвесторами. Тут їм не обійтися без аналітичної підтримки, оскільки треба розрахувати справедливу вартість акцій, дізнатися хто основні акціонери і так далі...

Серйозним питанням власника емітента є створення дочірніх підприємств. На початкових етапах роботи "дочок" це прямі витрати для головного підприємства, причому без гарантованого економічного ефекту в майбутньому. Проте, це може поліпшити інвестиційний клімат і стосунки емітент-інвестор. Наявність дочірніх підприємств також знижує ліквідність емітента, що добре, коли інвестор хоче добрати з ринку пакети міноритаріїв.

Інвестори люблять складати індекси на підставі котирувань емітентів, щоб представляти загальну ситуацію на ринку. Саме звідси і пішли фрази ніби "в такому-то місці (місті, країні) емітенти найкрасивіші".

Російський ринок вважається у світі одним з найпривабливіших і недооцінених. Капіталізація емітентів тут не дуже велика, зате за фундаментальними показниками (прибуток на акцію, дивідендна прибутковість і так далі) вони сильніші за зарубіжні аналоги. Цим пояснюється значний інтерес іноземних інвесторів до російських активів.

Інвестори люблять обговорювати емітентів, ділитися своїми міркуваннями ринку, обмінюватися досвідом. Оскільки це зазвичай відбувається "на ринку", одночасно йде вивчення потенційних об'єктів інвестування. Це важливо для інвесторів-новачків, оскільки вони схильні купувати розпіарений неліквід.

Значна частина інвесторів розлучається з контрольним пакетом емітента через декілька років, і перекладається в швидко зростаючі акції молодих компаній. Це пов'язано з великими транзакційними витратами, але інвестори йдуть на них сподіваючись на хорошу віддачу від нових інвестицій. У будь-якому випадку, це ризикований крок, оскільки інвестор відмовляється від стабільного доходу і прозорого бізнесу на користь нового маловідомого йому емітента. На наш погляд, треба бути абсолютно упевненим в необхідності "перетрушуванні" інвестиційного портфеля перш ніж його затівати.

Основні поради інвесторам

1. Не захоплюйтеся спекуляціями на ринку, це може бути занадто витратно.
2. Не вкладайте відразу усі кошти в одного емітента. Це ризиковано.
3. Не довіряйте на 100% рекомендаціям аналітиків. Обов'язково проводите свою, хоч би мінімальну оцінку.
4. Купивши контрольний пакет акцій емітента, не розслабляйтеся. Завжди є вірогідність проведення додаткової емісії, що приведе до разводнення вашої частини.
5. Жінки люблять давати свої акції в номінальне тримання. Переконаєтеся, що акції дійсно опинилися на вашому рахунку.
6. Купивши контрольний пакет, не скупіться на капітальні вкладення і значні амортизаційні відрахування. Чим вони більші, тим на великі дивіденди ви можете розраховувати в майбутньому. Скупку контрольного пакету краще проводити так, щоб ринок цього "не бачив", інакше є ризик сильно задерти котирування і переплатити.

Початкові передумови інвестицій в чоловіка

1. Як не існує ідеального інвестиційного інструменту, так і не існує ідеального чоловіка.
2. Усі чоловіки, як і інвестиційні інструменти, мають три найважливіші характеристики: надійність; ліквідність; прибутковість.
3. Надійні чоловіки, як правило, мають низьку прибутковість.
4. Чоловіки з великими прибутками ненадійні.
5. Ненадійні чоловіки з низькою прибутковістю неліквідні. Від них дуже складно позбавитися.
6. Надійні і прибуткові чоловіки мають дуже високу ліквідність. Проблема в тому, що їх складно знайти і ще важче утримати у своєму інвестиційному портфелі.
7. Високий попит на надійних і високодохідних чоловіків приводить (іноді несподівано), до того, що вони втрачають або свою надійність, або свою прибутковість. Як то кажуть - папір зіпсувався.
8. Щоб уникнути великих життєвих дропдаунів при розумній прибутковості рекомендується близько 70% часу вкладати в надійних низкодохідних чоловіків, 25% - в декількох високодохідних, але ненадійних, і не більше 5% - в надійних і високодохідних (див. п. 7). Як то кажуть - диверсифікація портфеля.
9. Якщо вам трапилася нагода придбати контрольний пакет надійного і високодохідного чоловіка, значить, ви чогось не помітили.
Переглядів: 798 | Додав: statmaster | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]