Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 9 10 »
Усталеного перекладу терміну "Association rules" на українську досі немає, як немає і україномовної статті у Вікіпедії. Буквальний його переклад - "правила/закони звязків/асоціацій".

Ці правила - набір твердженнь якщо/то, що описують звязки між на перший погляд незв'язаними даними в реляційній базі даних або іншому інформаційному сховищі. Приклад правила залежності - "Якщо клієнт купує десяток яєць, він з ймовірністю 80%  також придбає молоко".

Правило залежності має дві частини, апріорну (якщо) і наслідок (тоді). Апріорію ми беремо із бази даних. Наслідок знаходиться в комбінації з апріорною частиною.

Правила залежності створюються за допомогою аналізу даних, використовуючи критерії підтримки і довіри для визначення найголовніші звязків. Підтримка - те, як часто обєкти з'являються у базі даних. Довіра вказує число разів істиності твердження  якщо/то.

При обробці даних правила залежності використовуються для аналізу і прогнозуван ... Читати далі »
Переглядів: 613 | Додав: statmaster | Дата: 31.05.2012 | Коментарі:0

Додані матеріали у рубрику Ядерна зброя
Переглядів: 585 | Додав: statmaster | Дата: 31.05.2012 | Коментарі:0

1998
Автор - Дмитрий Колядин

Цель дальнейшего повествования - рассмотреть динамику стратегических игр на основе простейших систем дифференциальных уравнений, и провести некий анализ полученных результатов, а затем привести конкретные предложения по улучшению сложившейся ситуации. 

Коротко, основная идея игры: имеются заводы, производящие роботов и технику, задача игроков захватывать эти заводы. Чем больше заводов у игрока, тем быстрее растет его мощь. Таким образом, сила армии (F) прямо пропорциональна контролируемой территории (S). Далее, сформулируем еще одни очевидные закономерности: чем успешнее обороняется и нападает армия, тем лучше обстоят е ... Читати далі »

Переглядів: 815 | Додав: statmaster | Дата: 26.05.2012 | Коментарі:0

За книгою Клари Ших "Ера Фейсбук":
http://lib.rus.ec/b/296326/read

Аналітична команда Facebook накопичила величезну кількість даних про те, хто з користувачів є найбільш впливовим і чиї рекомендації призводять до найбільшого відгуку. Наприклад, вони виявили, що рекомендації жінок мають більшу вагу для чоловіків. Рекламна система використовує більшу частину таких даних для того, щоб з'ясовувати, кого з фанатів Ф. треба використовувати для переконання інших користувачів.

    Відповідно до Гладуелл, продукти та повідомлення поширюються подібно до вірусів по соціальним мережам за допомогою трьох типів людей: з'єднувачів, знавців і продавців, що мають дуже певні навичок. Мрія кожного маркетолога - щоб його продукт дістався до «переломного моменту» в досягненні широкого успіху на ринку.

    - З'єднувачі. Це природжені нетворкери, які знають все про всіх і здатні підтримува ... Читати далі »
Переглядів: 668 | Додав: statmaster | Дата: 24.05.2012 | Коментарі:0

Що таке цей регресійний аналіз.

Це коли треба знайти залежність зміни одного показника від двох інших. Наприклад зміна прибутку від зміни числа працюючих та ліквідності. Чим брєдовіше поєднання показників і чим більше вони не залежать одне від одного, тим краще.

Не варто вибирати комбінації таких показників:

- Залежність прибутку від доходів та витрат

- залежність рентабельності від прибутку і ліквідності

- залежність прибутку від витрат та рентабельності і т.д.

Що можна.

- залежність зміни вартості основних засобів від прибутку та числа працюючих

- залежність зміни ліквідності від прибутку та заробітної плати... і т.д.

Значить як це все робиться.

Ну от, припустим є у нас 3 набора даних. Треба знайти залежність прибутку(Y) від дохода (X1) і дебіторської заборгованості(X2).

На шо треба вважати. На те, щоб достовірність прогнозу була високою але ДО 100%. Є такий показник - R2.

Прогноз буде надійним я ... Читати далі »

Переглядів: 9087 | Додав: statmaster | Дата: 19.05.2012 | Коментарі:1

"Порівняльний аналіз екологічної стійкості біомаси біосфери і економічної стійкості товарів вільного ринку"В. Г. Горшков, А. М. Макарьєва, Б. - Л. Лі

З використанням формалізму потенціальної функції Ляпунова показано, що принципи підтримки стійкості біомаси в екосистемі і зайнятості в економіці математично подібні. Екосистема має стійкий і нестійкий стаціонарні стани з великою (ліс) і малою (луг) біомасою відповідно. У економіці існує стійкий стаціонарний стан з високою зайнятістю при масовому виробництві традиційних товарів з ціною, рівній собівартості, і нестійкий стаціонарний стан виробництва нових товарів технологічного прогресу з низькою зайнятістю. Для економіки додатково описаний другий стійкий стан виробництва сировини і енергії. У цьому стані цивілізація платить ... Читати далі »
Переглядів: 685 | Додав: statmaster | Дата: 14.05.2012 | Коментарі:0

Владометр – це інструмент нового громадянина, який не задовольняється нігілістичним «все одно всі вони брешуть» чи «ніхто нічого не робить». Користувачі Владометру слідкують хто, що і в який строк обіцяв українцям в обмін на владні повноваження. Владометр – це найбільша в Україні база політичних обіцянок, яку вже активно поповнюють користувачі з різних регіонів.

Зібрання усіх обіцянок в одному місці дає змогу з ними працювати – слідкувати за їх виконанням і нагадувати політикам про їхні зобов’язання; порівнювати політичні сили і підраховувати статистику по регіонам; брати коментарі експертів з приводу неоднозначних обіцянок і таке інше.

Тож тепер, коли Ви натрапляєте на обіцянку якогось політика – від місцевого депутата до президе ... Читати далі »

Переглядів: 670 | Додав: statmaster | Дата: 10.05.2012 | Коментарі:0

Цей термін іноді перекладають як "діаграми зв'язків", "карти думок", "інтелект-карти", "карти пам'яті", "ментальні карти", "асоціативні карти", "асоціативні діаграми" або "схеми мислення".

Цей інструмент використовувався з 1970-х років при створенні революційного прориву в економіці Японії.

Правила оформлення діаграм зв'язків

    Чим більше аркуш, тим краще. Мінімальний рекомендований формат - A4. Аркуш необхідно розташувати горизонтально.
    У центрі розмістимо образ усієї проблеми, завдання, області знання.
    Від центру виходять товсті основні гілки з підписами - вони означають головні розділи діаграми. Основні гілки далі галузяться на тонші гілки
    Усі гілки підписані ключовими словами, що примушують згадати те або інше поняття
    Використовувати бажано лише верхній регістр.
    Бажано використовувати як можна різноманітнішу візуальну декорацію - форма, к ... Читати далі »
Переглядів: 732 | Додав: statmaster | Дата: 10.05.2012 | Коментарі:0

Напевно, всім відома історія зі створенням слова „робот” Карелом Чапеком. Багато хто знає про неологізми „ліліпут” Джонатана Свіфта та „кіберпростір” Вільяма Гібсона. Мало хто може зрівнятись з Вєлєміром Хлєбніковим, творцем майже 16 тисяч неологізмів. Кожне нове слово – це частинка мозаїки, з якої складається історія. Поглянемо на неповторну мозаїку історій новотворів українських поетів та прозаїків.

І. Котляревський в „Енеїді” вперше вжив слова „несамовитий”, „приміта”, „розтовкти”, „угамуватися”. Т. Шевченка, незважаючи на незакінчену середню освіту, вважають плідним складачем нової лексики (зокрема – „вогняний”, „< ... Читати далі »

Переглядів: 1169 | Додав: statmaster | Дата: 07.05.2012 | Коментарі:0

Останнім часом аналітика завойовує нові сфери, індустрії і ринки. Все частіше на конференціях, в статтях і на бізнес зустрічах можна почути про використання інтелектуальних методів аналізу даних в тій або іншій компанії. Говорять і пишуть про застосовність в різних сферах, про складнощі і перешкоди, про результати і підвищення ефективності роботи за рахунок застосування аналітики.

Проте, відповісти на питання де (у яких галузях) і як (які методи) використовуються аналітичні технології, не так просто. Найчастіше інформація обмежується тим, що компанія N купила інструмент від деякого вендора. У кращому разі на черговій конференції можна почути як застосовувався програмний продукт.

Для того, щоб зрозуміти зага ... Читати далі »
Переглядів: 562 | Додав: statmaster | Дата: 06.05.2012 | Коментарі:0