Головна » 2014 » Листопад » 27 » Фінансовий аналітик
18:33
Фінансовий аналітик

У цій статті ми розглянемо основні складові роботи аналітика світових фінансових ринків, а також з'ясуємо, якими знаннями і професійними навичками необхідно володіти, щоб претендувати на звання фінансового аналітика.

Для початку розберемося з самим поняттям «фінансовий аналітик». Варто відзначити, що в рамках даної статті словосполучення «фінансовий аналітик» і «аналітик світових фінансових ринків» будемо використовувати як синонімічні. До теперішнього часу єдиного і чіткого визначення даної професії поки не склалося навіть і в країнах з розвиненою ринковою економікою.

Найбільшого поширення набуло визначення, дане Девідом Даманті, екс-президентом Європейської федерації товариств фінансових аналітиків (EFFAS): "Назва професії включає слово "аналітик", до якого додаються різні визначення: "фінансовий", "інвестиційний", "аналітик ринку цінних паперів" та ін. Однак всі визначення виходять з того, що фахівець даного роду аналізує цінні папери та діяльність компаній, що їх випускають. В рамках цих функцій фінансовий аналітик повинен аналізувати економіку в цілому, так як макроекономічне середовище надає найбезпосередніший вплив на діяльність компаній, стан певної галузі, особливість діяльності тієї або іншої компанії на ринку".

Глоссарій.ru поняття «фінансовий аналітик» трактує таким чином: «Фінансовий аналітик - фахівець з певного сектору ринку, в обов'язки якого входить дослідження компаній-емітентів і вироблення рекомендацій на купівлю, продаж або утримання акцій».

Наведені вище визначення більшою мірою обмежують сферу діяльності фінансового аналітика фондовим ринком. В якійсь мірі це, безумовно, виправдано, оскільки фондовий ринок є найважливішою складовою світового фінансового ринку. Однак крім фондового, світовий фінансовий ринок включає також валютний ринок, товарні ринки і грошовий ринок (кредитів і позик). Отже, доцільно розширити розглянуті визначення. Аналітик світових фінансових ринків - це фахівець по фондовому, валютному і товарному ринках.

   Історія професії фінансовий аналітик

Потрібно сказати, професія фінансового аналітика одна з наймолодших у всьому світі. Перші фахівці з аналізу цінних паперів почали свою діяльність в 1928 році в Чикаго. Однак до закінчення другої світової війни професія «фінансовий аналітик» ще не отримала чіткого змістовного наповнення і суспільного визнання в жодній країні, включаючи США. Фінансові аналітики як такі з'явилися тільки в 50-і роки XX століття. Так, в 1955 році було засновано Британське суспільство інвестиційних аналітиків, надалі стало Інститутом інвестиційного менеджменту і досліджень.

   Обов'язки фінансового аналітика

Отже, в чому ж полягає робота сучасного фінансового аналітика? Сам процес аналітичної роботи умовно можна розділити на кілька етапів. Спочатку фінансовий аналітик збирає всю необхідну інформацію, проводить моніторинг ринку, виявляє основні тенденції. Далі зібрані матеріали систематизуються. Аналітик виділяє найбільш значимі економічні показники, а також відстежує важливі події, які можуть привести до серйозних змін на ринку. Найбільш відповідальним моментом є складання прогнозів. Правильність прогнозу багато в чому залежить від якості виконаної раніше роботи, від того наскільки повною і достовірною виявилася зібрана інформація, і наскільки точно були виділені і враховані ключові аспекти.

Для того щоб скласти більш конкретне уявлення про те, чим займається фінансовий аналітик, перерахуємо наступні основні напрямки роботи такого фахівця. Це, насамперед:

- Моніторинг макроекономічної ситуації в світовій економіці;

- Аналіз фінансових показників діяльності компаній і оцінка ефективності їх менеджменту;

- Відстеження основних тенденцій і настроїв, що складаються на ринках;

- Інвестиційне консультування;

- Інформаційно-аналітичний супровід;

- Підготовка поточних аналітичних оглядів (щоденних, щотижневих і т.д.);

- Складання прогнозів і рекомендацій щодо ведення торгів і управління інвестиційним портфелем;

- Публікація матеріалів у періодичних виданнях та на сайтах інформаційних агентств.

Виділяють наступні складові кваліфікованого фінансового аналітика:

- Високий рівень знань економіки в цілому;

- Знання бухгалтерського обліку та фінансової звітності;

- Вміння застосувати комплексний підхід до аналізу досліджуваного об'єкта (як ринку в цілому, так і конкретного об'єкта інвестування);

- Володіння інструментами фундаментального і технічного аналізу ринків;

- Розуміння механізмів дії конкретного ринку.

Існують міжнародні стандарти оцінки професійного рівня фінансових аналітиків. Національні спільноти аналітиків об'єднуються в міжнародні організації та виробляють загальні стандарти для всіх країн-членів цих організацій. З 1962 року Європейська федерація товариств фінансових аналітиків (EFFAS) в європейських країнах проводить сертифікацію аналітиків на загальноєвропейську кваліфікацію Certified European Financial Analyst - CEFA, Азіатська федерація аналітиків цінних паперів (AFSA) також розробила для вхідних в неї країн загальний стандарт підготовки інвестиційних аналітиків.

У 2000 році була заснована міжнародна кваліфікація для інвестиційних та фінансових аналітиків"Certified International Investment Analyst - CIIA". На даний момент кваліфікація CIIA є однією з найбільш авторитетних у світі. У її створенні брали участь зазначені вище Європейська та Азіатська федерації аналітиків, які разом об'єднують фахівців з 32 країн Європи, Азії та Латинської Америки. Для проведення сертифікації по кваліфікації CIIA її розробниками була заснована Асоціація сертифікованих міжнародних аналітиків (ACIIA). C 2001 процес впровадження даної сертифікації поширився по всьому світу. Головне завдання ACIIA полягає в проведенні іспитів, і в разі їх успішної здачі, присвоєння кваліфікації"Сертифікований міжнародний інвестиційний аналітик". Для того щоб кандидату присвоїли міжнародну кваліфікацію CIIA, йому необхідно пройти загальний та національний іспити, причому загальний іспит складається з двох рівнів.

Фінансові аналітики зазвичай працюють в інвестиційних та фінансових компаніях, банківських структурах, консалтингових і брокерських конторах, економічних друкованих виданнях, а також у великих корпораціях і органах державного регулювання.

Джерело: http://forexaw.com/TERMs/Professions/Professional_specialty/l53_%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA_Analyst_%D1%8D%D1%82%D0%BE

Переглядів: 1879 | Додав: statmaster | Теги: фінансова аналітика | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]