Головна » 2013 » Вересень » 1 » Аналітичний параліч
14:01
Аналітичний параліч
Аналітичний параліч - цей термін описує ситуацію, коли вартість аналізу рішення перевищує вигоду, яка може бути отримана втіленням цього рішення. Фраза відноситься до будь-якої ситуації, коли аналіз може бути застосований, щоб прийняти рішення, і може бути дизфункціональнм елементом організаційної поведінки.

У розробці програмного забезпечення аналітичний параліч, як правило, проявляється у вигляді надзвичайно тривалого етапу планування проекту, збору вимог, проектування і створення моделі даних, які не створюють нічого цінного для кінцевого результату на цих етапах . Коли аналіз займає занадто довгий термін, такі процеси, як правило, підкреслюють організаційні (наприклад, бюрократичні) аспекти цього проекту, в той час як зменшуються його функціональні (ті, що несуть вигоду) частини.

Аналітичний параліч часто трапляється через відсутність досвіду у бізнес-аналітиків, керівників проектів або розробників програмного забезпечення, на рівні з жорсткою і формальною організаційною культурою.

Аналітичний параліч є прикладом антипаттерна . Методології гнучкої розробки програмного забезпечення ( Agile software development) явно спрямовані на запобігання йому. Вони пропонують ітеративний робочий цикл, який надає більше значення працюючим продуктам ніж специфікації продукту .

Аналітичний параліч може бути використаний для того, щоб описати як інформація впливає на продуктивність праці робітників. Перенавантаження поштою, електронними листами, інтернет-сайтами, повідомленнями голосової пошти, телефонними дзвінками, пам'ятками, факсами та міжособистісної комунікацією може зробити важким або неможливим прийняття рішень для працівників .
Переглядів: 598 | Додав: statmaster | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Petrosem  
0
Не впевнений, що слово "параліч" тут є повністю адекватним.
Параліч [гр. paralysis розслаблення] - 1) втрата рухової функції окремим м'язом або групою м'язів унаслідок поразки нервової системи; 2) втрата здібності до дії, розбитість; стан повного застою, занепаду чого-небудь.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]